VRV & VRF Klima Sistemleri - Soğutma Sistemleri

Mekânınızın ihtiyacına yönelik olarak VRF Klima Sistem cihazlarının tespitini, kontrolünü ve bakımını profesyonel ekiplerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

VRV & VRF Klima Sistemleri

Vrf klima sistemi diğer adıyla vrv, tek bir merkeze bağlı olarak soğutma ve ısıtma yapabilen birbirinden bağımsız, çok sayıda ünitenin olduğu klima sistemidir. VRF veya VRV klima sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmış olup gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanmaktadır.

VRV - VRF Klima:

 VRF/VRV sistemi ile birbirinden bağımsız odaların bağımsız sıcaklıkları kontrol altına alınabilmektedir. ± 0.5°C’lik hassasiyet, oda sıcaklığının kontrol altında tutulmasını sağlanmaktadır.
 Uygulama inverter ve iç ünite expansion valfi tarafından kontrol edilmektedir.

 

VRF - VRV Klimaların Avantajları

1.VRF/VRV sistemleri yüksek teknoloji ile işbirliği, inverter ve sabit hızlı kompresörlerin mükemmel uyumu ile sistemin yıllık çalışma kapasitesi artmıştır.
2.VRF / VRV Klima Sistemleri, yeni veya eski, küçük binalardan büyük binalara tüm müşterilerin ihtiyaçlarını karşılanmasını sağlamaktadır. Konfor kontrolü ile tüm sistemi iç dış ünite arasındaki kablolar yardımı ile kontrol etmek mümkün olmaktadır.
3..VRF/VRV sistemlerde, 64 iç üniteye kadar iç ünite tek bir merkezden kontrol edilebilmektedir. Merkezi kontrol için gereken opsiyonel kumandalar kolayca montaj edilmektedir. Binanın yapısına ve kullanım amaçlarına göre sistem kolayca dizayn edilmektedir.
4.Kompresörün başlatılma ve durdurulma sayısını azaltan denetiminin yanı sıra, döngü denetimi sayesinde başlangıçtaki yük paylaşılıp eşitlenmektedir.
5.Bu döngü, her bir kompresörün dayanıklılığını ve güvenilirliğini arttırmaktadır. Inverter teknolojisi sistemdeki tek inverter kompresörle sağlanırken, diğer standard kompresörlerle de tam kapasite yakalanması sağlanmaktadır.
6.VRF/VRV sistemler ile 175 metreye kadar basit borulama imkanı sağlanmakta ve R410A soğutucunun kullanımı ile hem işletme maliyetleri azaltılması sağlanmakta hem de montajda kolaylık elde edilmektedir.
 

VRF Sistemler Hangi Projeler İçin Kullanılabilir?

VRF sistemler, sistemin çalışma mantığı ve yukarıda bahsedilen işletme avantajları sebebi ile farklı zamanlarda kullanılacak farklı mahallerin aynı dış üniteden beslendiği projeler için çok daha idealdir. Bu projelere en iyi örnekler ise oteller, hastaneler (steril alanlar hariç) okullar, idari binalar ve ofis binaları olarak sayılabilir.
Son dönemlerde, büyük kot yükseklikleri olan depolarda da tek hacim olmasına rağmen, verimlilikler dolayısı ile Yüksek Statik Basınçlı Kanallı İç Üniteler kullanılarak çözüm üretilmektedir.
Bu tip cihazların genel özellikleri:
 Uzun Ömürlü Olması
 Enerji Kazanımları
 İşletmeye Tasarruf Sağlamak
Türkiye' nin her noktasında profesyonel işçiliğimizle hizmetinizdeyiz! 
Bizi Arayın 0 (212) 509 66 26