Multisplit Klima Dış Üniteler

VRF Dış Üniteler

VRF sistemler de çevre dostu R-410A soğutucu akışkan ve akıllı inverter teknolojisi kullanmaktadır. VRF klimalarda sistem; birden fazla iç ünitenin tek bir bakır boru hattı ile aynı dış ünite ve dış ünite grubuna bağlı çalışmasına olanak sağlamaktadır. Gelişmiş ısı geri kazanımı, ısıtma, soğutma ve havalandırma işlemlerini aynı anda tek bir sistem ile yapmanıza olanak sağlayarak enerji verimliliğini arttırmakta ve işlem maliyetini azaltmaktadır. Ayrıca VRF teknolojisi, bölgesel iklimlendirme kontrolü sayesinde kullanıcıların konfor şartlarını kendi tercihlerine göre ayarlama imkanı sunmaktadır. VRF klima sistemleri bu özellikleriyle oteller, plazalar, fabrikalar, tiyatrolar, hastaneler, havaalanları ve diğer büyük çaplı binalar için kullanılır.

 

Yatay Akışlı Dış Ünitelerin Özellikleri

1 multi dış üniteye maksimum 5 iç ünite bağlanabilir. İç ünitelerin tamamı ayrı ayrı kontrol edilebilir ve aynı odaya yada aynı zamanda monte edilmesi gerekmez aynı soğutma veya ısıtma modunda eşzamanlı olarak çalışmaktadırlar. Farklı tiplerde iç üniteler bağlanabilir: örn. duvar tipi, dairesel atışlı kaset tipi, gizli tavan tipi ünite. Gece sessiz modu dış ünitenin çalışma sesini gece otomatik olarak 3dB(A) azaltmaktadır (multi dış ünite sadece soğutma modunda).

Inverter tipi dış ünitelerin kullanımı yüksek enerji etkinliği ve çok düşük ses seviyelerine sahip klima sistemleri sağlamaktadır. Dış üniteler düzgün ve güçlü olup; tavan veya terasa kolay bir şekilde monte edilebilir yada doğrudan dış duvara yerleştirilebilir. Dış ünitelere düşük ses seviyesi ve üstün enerji verimliliği ile tanınan bir salınım (swing) kompresör monte edilmiştir.