Rooftop Sistemleri - Soğutma Sistemleri

Rooftop Sistemleri - Soğutma Sistemleri yüksek enerji verimliliğine sahip olup, hızlı ve kolay kurulumu, düşük işletme ve ilk yatırım maliyeti ile çevre dostu olmasının yanı sıra bütçe dostudur.

Rooftop Sistemleri

Rooftop, çatı üstü paket klima cihazlarıdır. Dış ünite ve iç ünitenin bir arada toplanmış halidir. Rooftop’ların ana kullanım alanları geniş ticari binalar, havalimanları, restorantlar, mağazalar, sinema ve tiyatro salonları, konferans salonları, endüstriyel binalar ve lojistik merkezleridir. Mekânın konumuna ve büyüklüğüne göre rooftop modelleri değişmektedir.
Rooftop'ların çalışma sistemi, içerdeki havayı dönüştürebileceği gibi bulunduğu ortamdaki havadan yararlanarak belirlenmiş yerlere taze hava vermekte ve mekânın içindeki havayı temizlemektedir.
 

Cihazları, kullanım yerlerine göre üç genel kategoriye ayırabiliriz:

Konutlar; 19 kw’a kadar
Küçük Ticari Binalar; 40 kw’a kadar
Geniş Ticari Binalar; 40 kw üstünde
 

 

 

Rooftop Klimaların Avantajları

1.Yüksek kapasiteler çıkabilen ısıtma/soğutma özelliği bulunmaktadır. (200 Kw’a kadar)
2.Tek bir gövdede iklimlendirmenin (Soğutma/ısıtma/havalandırma/nem kontrol) gerçekleştirilebilmesi mümkündür.
3.Sadece soğutma ya da ısıtma/soğutma yapan modelleri bulunmaktadır.
4.Sadece bir kanal sistemine ihtiyaç duymaktadır.  Sistemle bağlantısı basitçe kanal giriş/çıkış ağızlarından oluşmaktadır.
5.Gerekli güç ve kontrol paneli cihaz üzerinde teçhiz edilmiştir. Mikroprosessor modeller, sahip oldukları özellikler sayesinde çok daha geniş kullanım olanakları sağlamaktadır.
6.Çok geniş aksesuar olanakları mevcuttur. Tüm aksesuarlar ana gövdede kolayca monte edilebilen bir dizayn ile ilk tesis aşamasından sonra dahi sisteme ilave edilebilmektedir.